tutvustus

Murky Minds (kodukas, Facebook, Youtube) algas märts 2013 ning kestis kuni 2015 aasta alguseni.

Antud kollektiivi ammendumisel tuli leida uus väljund ning hakkas mõlkuma mõte Sygys sugusest kontseptsioonist, mille tulemusel tekkisid 2015. aastal demod: Viirastused, Pealtvaataja ja Lõksus. Tegu oli kodus lindistatud ja kodus ka enamvähem raadiokõlbulikuks vormitud esimeste katsetustega liikumaks oma stiili või niši suunas.

Kuna raadio Elmar antud lugusid ka mängis ning ka Raadio 2 tunnustas lugu Viirastused nädala demoga siis lootust justkui oli. Möödusid aga aastad ja keerulisemad ajad elus, mille jooksul sai küll palju lugusid sahtlisse kirjutatud, kuid puudus motivatsioon lugusid ka teistele kuulatavaks vorpida.

2020. aasta alguses algas koostöö Keijo Koppeliga stuudiost Roundsound kümne loo salvestamiseks. Trummid mängis stuudios sisse Tõnis Noevere. Basskitarri Hannes Agur Vellend. Laulu “Sind” vokaal on Kerstin Raja poolt. Album ilmub sügisel 2020.

Sygys [sügis] sümboliseerib elu värvikirevust ja muutlikust. Üks päev on kui päiksepaisteline mets, kus tuul silitab põske ning maa on kaetud värvikireva puudelt maha langenud lehtede vaibaga. Teine päev võib olla aga melanhoolselt hall või reavukalt tormine.